Menu

Awaria koła dwumasowego w przypadku mazdy 6

30 kwietnia, 2018 - Sprzęgła dwumasowe
Awaria koła dwumasowego w przypadku mazdy 6

Koła dwumasowe to jedna z bardziej awaryjnych części w samochodzie. Konieczność tłumienia drgań związanych z praca motoru powodują że koło dwumasowe szybko się zużywa. Sprawy dodatkowo komplikują się kiedy samochód użytkowany jest przez kierowce nie posiadającego nawyku płynnej jazdy…

Koło dwumasowe to niezbędny element motoru gdyż bez niego kultura pracy silnika przypomina tą znana z traktora u dziadka na wsi. Aby odpowiednio dbać o stan koła dwumasowego w samochodzie osobowy trzeba przede wszystkim utrzymywać w miarę płynna jazdę. Taki stan rzeczy niestety nie zawsze jest możliwy przez poruszanie się w zmiennym cyklu miejskim gdzie koło dwumasowe jest mocniej eksploatowane na niższych obrotach. 

Cena koła dwumasowego.

Koła dwumasowe w zależności od modelu i marki pojazdu kosztują od 1000 zł do nawet 3000 zł w przypadku koła dwumasowego dla mazdy 6. Ceny te wynikają z dużego zapotrzebowania na tą część zamienną która to z kolei wynika z relatywnie dużego przebiegu aut na polskim rynku. Na popularnych serwisach aukcyjnych w Polsce możemy znaleźć części zarówno oryginalne jak i zamienniki dzięki czemu naprawa auta nie musi kosztować wcale tak dużo. Podczas zakupu jednak należy pamiętać że części produkowane na licencji producenta zawsze są bardziej trwałe niż te produkowane jako zamienniki.

Co zrobić kiedy popsuje się koło dwumasowe?

Przede wszystkim należy powiedzieć sobie w jakim czasie zużywa się koło dwumasowe, oraz jakie są jego objawy. Zużycie koła dwumasowego nie zajmuje wiele czasu i może być odczuwalnie już przy 60 tysiącach km przebiegu, a wymiana powinna być przeprowadzona przy około 150 tysiącach km. Do podstawowych objawów należy zaliczyć stukanie w silniku, wibracje przekładające się nawet na karoserie przy pracy na biegu jałowym, nierówne ruszanie z miejsca. Pierwszą rzeczą jaka powinniśmy zrobić to udać się do mechanika w celu oceny stanu koła dwumasowego.

Koło dwumasowe mazda 6

Mazda 6 to bardzo popularne w Polsce auto rodzinne, które charakteryzuje się dobrą stylistyka, wygodnym prowadzeniem, niskim spalaniem jednak też nieadekwatnie małymi motorami w porównaniu z masą pojazdu. W przypadku niewielkiego silnika i dużej masy pojazdu koło dwumasowe musi przejąć więcej drgań przez co szybciej się zużywa.

Sprzwdź cenę koła dwumasowego do Mazdy 6 na https://www.sprzegla24.pl/sprzegla-mazda-6/5289

Wydatki.

Powinniśmy przygotować się na duże wydatki podczas wymiany koła dwumasowego, jednak wszystko zwróci się nam przy użytkowaniu podczas komfortowej jazdy. Samochód jak każde narzędzie, pracy zużywa się dlatego należy o nie dbać aby jak najdłużej nam służyło.

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.