Menu

Koło dwumasowe dla popularnego auta

28 czerwca, 2018 - Sprzęgła dwumasowe
Koło dwumasowe dla popularnego auta

Koło dwumasowe jest jednocześnie bardzo kosztowną częścią w naszym samochodzie, która denerwuje w momencie kiedy ulegnie awarii, jednak jest też niezwykle przydatna i bez niej jazda była by katorgą.

Koło dwumasowe ma za zadanie tłumić wibracje jakie są generowanie przez silnik i przenoszone na karoserie. Im lepsze jest koło dwumasowe tym sprawniej odprowadza drgania i tym większa jest kultura jazdy. Koło dwumasowe odpowiada również za kumulowanie nadmiaru energii przenoszonej ze skrzyni biegów dzięki czemu zamiana biegów podczas jazdy jest płynna. Koło dwumasowe to cześć narażona na wysokie obciążenia i tym samym szybkie zużycie dlatego jest tak bardzo znienawidzona przez kierowców aut z silnikami diesla. Awaria koła dwumasowego ma miejsce najczęściej w momencie osiągnięcia 150 tysięcy kilometrów przebiegu. Sytuacja ta może ulec zmianie w zależności od tego jak jest auto używane. W popularniejszych konstrukcjach taka awaria może występować częściej  szczególnie jeżeli kupimy auto z niesprawdzonego źródła np. giełda. W takich przypadkach takie części jak koło zamachowe w passacie b6 może być szczególnie narażone.

Wydatki związane z kołem dwumasowym.

To ile wydamy na wymianę, regenerację czy zamiennik koła dwumasowego zależy w dużej mierze od rocznika auta które posiadamy, oraz jego modelu. Auta spod znaku VW są jednymi z najtańszych do naprawy w tym temacie ze względu na dużą ilość specjalistów zajmujących się regeneracją kół dwumasowych i sprzedażą zmienników. Obecnie naprawa koła dwumasowego w passacie b6 nie powinna wynosić więcej niż 2 tysiące złotych. Mimo że nie jest to mała kwota to biorąc pod uwagę że nowsze konstrukcje potrafią przebijać tą cenę dwukrotnie nie stanowi ona jednocześnie ceny zaporowej dla przeciętnego użytkownika auta.

Poprawna eksploatacja koła dwumasowego.

Aby poprawnie eksploatować samochód z kołem dwumasowym powinno się nauczyć prowadzić auto w sposób bardziej miarowy. Pierwszą rzeczą jaka bardzo negatywnie wpływa na koło dwumasowe to duże skoki obrotów. Jeżeli będziemy prowadzili samochód w taki sposób aby obroty silnika były w miarę niskie, nasze koło dwumasowe będzie cieszyć się długą żywotnością. Aby wydłużyć życie dwumasa warto jest też unikać korków, ponieważ to wtedy zostaje ono najmocniej zużywane przez duże wibracje i brak możliwości ich tłumienia.

Kupno zamiennika.

Zamienniki dla koła dwumasowego to coś czego powinniśmy się wystrzegać chyba że kupujemy je z firmy, która ma licencje na produkcje części dla tego modelu samochodu. Zamienniki nie tylko są tańsze, ale również gorzej wykonane i w najbardziej skrajnych przypadkach mogą zniszczyć nam sprzęgło co narazi nas na dodatkowe koszty. Najlepiej kupować oryginalne części dzięki czemu będziemy mieli pewność że nasze auto będzie jeździło długo bez zbędnych usterek i ryzyka kosztownych napraw. Dla bardziej popularnych konstrukcji cena takiej części drastycznie spada np. koło zamachowe dla passata B6.

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.