Menu

Koło dwumasowe w samochodzie Opel VECTRA

2 marca, 2018 - Sprzęgła dwumasowe
Koło dwumasowe w samochodzie Opel VECTRA

Koło dwumasowe w samochodzie osobowym pełni bardzo ważną funkcję. Otóż, podstawową funkcją dwumasowego koła jest na pewno tłumienie różnych drgań. Bardzo istotny jest również fakt, iż w momencie włączenia sprzęgła oraz kolejnego biegu, szarpnięcie nie jest takie mocne, jeśli samochód posiada sprzęgło dwumasowe. Warto również wiedzieć, iż w dzisiejszych czasach, koło dwumasowe jest praktycznie umieszczane w każdym samochodzie osobowym, gdyż jest ono bardzo przydatne.

Korzyści wynikające z posiadania koła dwumasowego

Koło dwumasowe do Opla Vectry spełnia bardzo dobrze swoje zadanie. Przede wszystkim, ta część samochodu wpływa bezpośrednio na płynność jazdy. Dzięki niemu, jazda samochodem Opel Vectra jest dużo przyjemniejsza oraz bardziej komfortowa, to przekłada się również na bezpieczeństwo pasażerów. Co jest również istotne, koło dwumasowe wpływa bezpośrednio na zmniejszenie zużycia paliwa. Szacuje się, iż koło dwumasowe pozwala zmniejszyć około pięć procent paliwa, w skali miesiąca czy roku, jest to zdecydowanie duża oszczędność.

Koło dwumasowe, montowane jest w dzisiejszych czasach w silnikach benzynowych jak i również w dieslowych. Trzeba także dodać, iż koło dwumasowe wydłuża żywotność innych części, takich jak: skrzynia biegów oraz synchronizatory. Warto mieć koło dwumasowe w swoim pojeździe, aby cieszyć się długą eksploatacją tych wyżej wymienionych części. Natomiast, trzeba również pamiętać o właściwym eksploatowaniu koła dwumasowego. Zalecana jest delikatna jazda, niezbyt gwałtowna. Taka zasada posłuży wszystkim częściom, znajdującym się w samochodzie osobowym.

Wyżej wymienione koło dwumasowe, składa się przede wszystkim z 2 mas, czyli z pierwotnej oraz z wtórnej. Masa pierwotna zawsze współpracuje z rozrusznikiem. Natomiast, łącznikiem obu mas jest tak zwany ,,tłumik drgań skrętnych”. Koło dwumasowe doskonale tłumi przeróżne wibracje, docierające spod maski samochodu. Koło dwumasowe skutecznie radzi sobie z szarpnięciami, które generuje układ związany z napędzaniem.

Sprawdź cenę koła dwumasowego do Opla Vactra – https://www.sprzegla24.pl/sprzegla-opel-vectra-c-gts-wersja-2-2-dti-16v-125km-od-2002-08/516746

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.