Menu

Niezawodne sprzęgło Ford Focus

11 lutego, 2018 - Sprzęgło samochodowe
Niezawodne sprzęgło Ford Focus

Ford Focus to idealny samochód dla Ciebie i Twojej rodziny. Ładne, przestronne, niezwykle wygodne i bogato wyposażone auto z pewnością na długie lata posłuży do jeżdżenia zarówno na krótkich trasach jak i podczas długich podróży. Trzeba zaznaczyć, że jeśli chodzi o części samochodowe, nawet tak mocno eksploatowane jak chociażby sprzęgło do Forda Focusa, to nie ma problemu zarówno z zakupem, jak i późniejszym montażem.

Znakomite wyposażenie

Dodatkowo warto pamiętać, że Ford Focus kojarzy się przede wszystkim ze znakomitym wyposażeniem w nowoczesne, a zarazem nieskomplikowane w obsłudze dla każdego kierowcy rozwiązania techniczne, takie jak ekran dotykowy czy system wspomagający parkowanie, który jest bardzo pomocny w celu zaparkowania, a także wyjechania z danego parkingu. System ten pokazuje odległość od samochodu, który jest zaparkowany obok nas lub przed i za nami.

Ewentualne usterki – Wymiana sprzęgła

Jazda Fordem Focusem to czysta przyjemność. Jednak jak w każdym samochodzie, nawet tym najbardziej luksusowym i nowoczesnym, następuje zużycie części, szczególnie tych, które są mocno eksploatowane. Może dojść chociażby do zatarcia sprzęgła w Fordzie Focusie, poprzez zbieranie się brudu w pompce pedału sprzęgła. Jak wynika ze statystyk, najczęściej ta wada występuje po przejechaniu od stu pięćdziesięciu do około dwustu tysięcy kilometrów.

Może także dojść do całkowitego zepsucia sprzęgła w Fordzie Focusie, jednak taka usterka może pojawić się dosłownie w każdym samochodzie, nawet w tym, który dopiero co wyszedł na rynek samochodowy. Cena za zakup nowego sprzęgła nie jest najniższa, ale jak mówi staropolskie powiedzenie – coś za coś.  Wygoda również ma swoją cenę.

Dlaczego tak często mamy do czynienia z usterkami sprzęgła w samochodzie? Wystarczy tylko zapoznać się z mechanizmem samego naciśnięcia sprzęgła w Fordzie Focusie. Gdy wciskamy pedał sprzęgła, to jednocześnie przykładamy siłę do łożyska wyciskowego. Następnie łożysko wyciskowe przenosi siłę na sprężynę talerzową. Ostatnią fazę stanowi rozłączenie sprzęgła, a więc rozdzielenie tarczy ciernej i koła zamachowego. Zatem ten mechanizm nie jest prosty, zatem nie ma się dziwić, że istnieje możliwość zepsucia sprzęgła w Fordzie Focusie.

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.