Menu

Przygotowanie samochodu na urlop?

29 marca, 2018 - Sprzęgła dwumasowe
Przygotowanie samochodu na urlop?

Zamierzamy już niedługo pojechać swoim samochodem w długą trasę i chcielibyśmy go jak najlepiej przygotować? Jeśli wychodzimy z takiego założenia, to bardzo dobrze. Wkrótce będziemy mogli cieszyć się posiadaniem auta, który poradzi sobie z dotarciem nad morzem bądź nawet za granicę. Pokona nawet ponad 1000 km i nadal będzie znajdować się w świetnym stanie technicznym i wizualnym. A to poprzez wcześniejsze zabiegi, na które się tutaj zdecydowaliśmy. Prześledźmy je po kolei i oceńmy, jak moglibyśmy jeszcze poprawić nasz samochód.

Stan techniczny auta

Okazuje się, że sercem każdego samochodu jest silnik. Zestaw z kołem dwumasowymAle liczą się jeszcze inne podzespoły, jak na przykład sprzęgło. Ocenia się, że każde sprzęgło posiada pewien termin użytkowania. Rodzaj jazdy, a zarazem inne działania mogą wpłynąć na to, jak długo będziemy korzystać z takiej części. Jeśli jednak już czujemy, że sprzęgło nie działa tak, jak dawniej, to warto przeanalizować, co jest tego przyczyną. Tylko na tej podstawie dowiemy się, jak poważny jest to problem. Możliwe, że przyda się nam nowy zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym. A później tylko jego prosta wymiana w serwisie bądź u doświadczonego mechanika.

Co jeszcze sprawdzić w samochodzie:

Jeśli weźmiemy pod uwagę już takie elementy, to dokładnie przekonamy się czy nasze auto jest przygotowane do dłuższej jazdy. Wprowadzimy pewne ulepszenia i będziemy mogli czuć się w takim pojeździe o wiele bezpieczniej. Warto jeszcze przyjrzeć się, jak wygląda jego karoseria oraz zawieszenie.

Stan wizualny

Nie chcemy, aby podczas wyjazdu służbowego czy urlopu nasze auto wyglądało nieciekawie. Jeśli więc posiada w pewnych miejscach rdzę, to powinniśmy szybko decydować się na jej usunięcie. Wymaga to zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania odpowiednich środków. Ale to właśnie to działanie gwarantuje nam szybkie i skuteczne pozbycie się problemu. Bagatelizowanie rdzy sprawia, że rozprzestrzenia się ona o wiele szybciej. A jest to szczególnie widoczne po okresie zimowym.

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.