Menu

Sprzęgło do VW Golf 3

14 lutego, 2018 - Sprzęgło samochodowe
Sprzęgło do VW Golf 3

Typową przypadłością, a raczej usterką dla samochodu golfa 3 jest usterka sprzęgła, szczególnie przy przebiegu powyżej stu pięćdziesięciu kilometrów. Sam samochód polecany jest głównie  młodym osobom bądź też tym kierowcom  dla których będzie to pierwsze auto. Problem jedynie może leżeć w tym, że z reguły trudno odkupić od innej osoby golfa 3, ponieważ jest to na tyle opłacalny samochód, którym jeździ się całkiem dobrze, że ludzie nie chcą się go pozbywać za półdarmo.

Zatem golf 3 cieszy się bardzo dobrą opinią i tych pozytywnych ocen jest zdecydowanie więcej aniżeli negatywnych. Wśród kierowców oceniających golfa na minus głównie pojawia się temat sprzęgła. Mówią, że sprzęgło w golfie 3 się szybko eksploatuje. Jednak jak mówi powiedzenie, gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, więc najlepiej wyrobić sobie własną opinię i ją później wygłaszać, niż polegać na jednym czy dwóch zdaniach innych kierowców.

Sprzęgło do wymiany?

Jeśli jednak zakupimy ten samochód i będziemy mieć problem ze sprzęgłem w golfie 3, to musimy wiedzieć kilka podstawowych kwestii. Na pewno powinniśmy być świadomi, w jaki sposób ocenić zużycie sprzęgła w naszym samochodzie. Można śmiało powiedzieć, że kupując ten bądź co bądź dobry samochód, to bez takiej wiedzy ani rusz.

Zwykle kierowcy robią to w ten sposób, że stawiają samochód na prostej asfaltowej drodze, zaciągając hamulec ręczny i wrzucają bieg. Trzeba zaznaczyć, że chodzi tutaj co najmniej o wrzucenie trzeciego lub czwartego biegu. Później ruszamy, lekko zdejmując nogę ze sprzęgła. Jeśli okaże się, że nie ma żadnej usterki i możemy spać spokojnie, to silnik od razu nam zgaśnie. Z kolei jeśli sprzęgło do golfa 3 będzie do wymiany, wówczas usłyszymy dziwne dźwięki sprzęgła , a na dodatek samochód ruszy.

Dzwonek alarmowy dotyczący zużycia sprzęgła do golf 3 może pojawić się również wtedy, kiedy podczas jazdy samochodem obroty same będą rosnąć bez większego naciskania na pedał gazu. Są to najczęstsze objawy zużycia sprzęgła w golfie 3. Wtedy od razu musimy udać się do mechanika pojazdowego, bowiem dalsza jazda nie dość, że będzie już bardzo niebezpieczna, to jeszcze możemy pokusić się o odholowanie samochodu do mechanika prosto z polnej drogi lub ruchliwej drogi szybkiego ruchu.

logo

Podaj swoje dane i numer VIN pojazdu
a przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

RODZAJ CZĘŚCI
koło dwumasowe
zestaw sprzęgła
sprzęgło sportowe
tarcza sprzęgła
docisk
łożysko oporowe
wysprzęglik centralny
pompa sprzęgła
siłownik sprzęgła
śruby montażowe

(Opcjonalnie) Zamiast numeru VIN załącz zdjęcie dowodu rejestracyjnego:

Akceptuję politykę prywatności serwisu Sprzegla24.pl

Wyrażam zgodę na jednorazowe przesłanie oferty na wskazany adres e-mail

Dziękujemy za przesłanie zapytania o ofertę.

Odpowiedzi udzielimy w ciągu 24 godzin po otrzymaniu e-maila.